Šťastné a veselé bez veterinára

Ako mať šťastné a veselé Vianoce bez návštevy veterinára? Či už máte doma živý, alebo umelý vianočný stromček, práve on môže byť pre vášho psa najväčšou záhadou. Tu je pár skvelých tipov , ktoré zachránia Vianoce a zabezpečia vianočný stromček pred útokmi zvedavého chlpáča. Každý chce mať predsa šťastné a veselé, bez návštevy u veterinára.

Čas Vianoc patrí k najkrajším obdobiam v roku. Ale pre našich psích spoločníkov, obrovský strom v obývačke môže byť poriadnou prekážkou. Celý byt zrazu inak vonia a všade je veľa lesklých predmetov.

  1. Vianočný stromček vo vzduchu

Kedysi bolo bežné, že vianočný stromček visel zo stropu a vyzeral rovnako nádherne ako by bol v stojane. Nielen, že  zabránite tomu, aby váš pes urobil zo stromčeka značkovací kútik, dokonca takto môžete psíka ochrániť aj od toho, aby sa napil stromovej vody, ktorá by mohla byť pre neho toxická. O tom, že týmto spôsobom zachránite starodávne ozdoby po babičke ani nehovorím. :-D

  1. Používajte detské zábrany

Samozrejme nechceme aby ste svojho psa úplne vylúčili z osláv Vianoc. Detská zábrana môže psa udržať v bezpečnej vzdialenosti od všetkých vianočných dekorácií, hlavne v čase, keď nebude nikto doma.

  1. Múdro vyberajte vianočné ozdoby

Ak váš pes považuje za žuvaciu hračku ČOKOĽVEK, venujte pozornosť najmä výberu vianočných dekorácií. Uistite sa, či nie sú toxické, či inak nebezpečné pre vášho obžúvača. Pre istotu na spodných vetvičkách vianočného stromčeka nedávajte žiadne „nebezpečné“ ozdoby, alebo spodok stromčeka nezdobte vôbec. Tiež sa vyhnite ozdobám, ktoré by sa mohli pri páde rozbiť.Dávajte pozor na vianočné žiarovky, aby boli správne pripevnené a pripravené na útok malého šibala. Opatrnosti nikdy nie je dosť.

  1. Zabezpečte elektrické káble

Všade samé káble zo svietiacich dekorácií – toto sú pravé Vianoce! No nezabúdajte, že je v dome aj pes, ktorého nové káble budú zaujímať. Zabezpečte ich tak, aby k nim nemal prístup. Najlepšie bude ak ich pripevníte pozdĺž steny. Vaša peňaženka a hlavne váš pes sa vám poďakuje, ak nebudete musieť utekať k veterinárovi.

  1. Pozor na čokoládu!

Vianoce sú takisto aj časom, kedy sú koláče, bonbóny a čokoláda VŠADE! Nezabúdajte, čokoláda ani koláče nie sú vhodné pre  psíka a môžu mu spôsobiť obrovské problémy, a to predsa nikto nechce. Uistite sa, že všetky sladkosti sú mimo dosah vášho hladoša, najlepšie uložené na vysokom pulte alebo v poriadne uzatvorených nádobách.

Tak a teraz už viete ako zachrániť Vianoce od nepríjemných návštev veterinára. Prajeme Vám šťastné a veselé Vianoce.

 

 

 

 

Zdroj: internet  Upravil: Daniela Podolcová  Foto:pixabay.com

Pokiaľ máte nejaké otázky alebo pripomienky, tak budeme radi, keď ich napíšete do komentárov pod článkom. Ak sa vám článok páčil, dajte mu páči sa mi a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami.