Poštové holuby na školách

Záujem o holuby a holubiarstvo neprestáva. Národné či medzinárodné výstavy holubov sa pravidelne uskutočňujú. Málokto vie, aký krásny je tento šport.  Chov poštových holubov už nie je len záľubou našich dedov, čoraz častejšie  tomuto koníčku prepadá aj mládež. Mladí, starší, či dôchodcovia, všetci majú niečo spoločné: správny vzťah až lásku k týmto zvieratám.

Škola nie je holubník

 Areál základnej školy v liptovskej obci Kvačany má, ako jeden z prvých na Slovensku štandardný holubník. Vedenie školy sa rozhodlo v rámci zamerania na environmentálnu výchovu netradične rozšíriť pestrú ponuku krúžkovej činnosti práve o chovateľstvo poštových holubov. Je skvelé, že sa nájde škola, ktorej záleží, aby deti iba nevysedávali za počítačmi.

Ako to začalo

Po návšteve chovateľov holubov na škole, sa žiakom myšlienka chovať holuby nesmierne zapáčila.  Chceli vyskúšať niečo nové. Vzorom pre týchto žiakov sa stal pán Ján Včela, ktorý je holubiarom z organizácie chovateľov poštových holubov Vrbica. O pár týždňov už stál holubník s ktorého výstavbou pomáhal žiakom aj pán školník. Po dokončení holubníka im  OZ CHPH Vrbica venovalo holuby a chov sa mohol začať.

Žiaci každým dňom napredujú a nadšenie pre chov poštových holubov ich neopúšťa. Tešia sa z nových prírastkov v chove a usilujú sa o umiestnenia v rôznych súťažiach. Držíme im palce a veríme, že zažijú veľa úspechov a príjemných chvíľ pri chove poštových holubov.

Ako sa žiakom v chove darí a najnovšie správy o chove môžete sledovať aj na ich stránke http://postove-holuby-kvacany.webnode.sk

 

 

 

Zdroj: internet Upravil: Daniela Podolcová, Foto: pixabay.com/sk

Pokiaľ máte nejaké otázky alebo pripomienky, tak budeme radi, keď ich napíšete do komentárov pod článkom. Ak sa vám článok páčil, dajte mu páči sa mi a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami.