Prírodný repelent pre psíka

Teplé a dlhé dni, príjemné noci, krásne kvety. Čas ako stvorený, pre dlhé prechádzky s vašimi hafanmi. To je leto. Okrem týchto príjemných vecí sa s ním však spájajú aj tie nepríjemnejšie. Všade nás otravuje hmyz ako komáre, blchy a útočia aj kliešte. Tento hmyz môže prenášať nespočetné množstvo ochorení, ktoré môžu byť naozaj nebezpečné aj pre zdravie našich štvornohých miláčikov.

Na trhu nájdete veľmi veľa prostriedkov, ktoré dokážu zabrániť, aby sa dostali „na kožu“, avšak väčšina z nich je plná chemikálií, čo sa majiteľom až tak nepáči.Všetky tieto prostriedky majú však jednu vec spoločnú - ani jeden nie je na 100% účinný. Obavy z týchto chemikálií sú opodstatnené, lebo veľa psov ochorelo a dokonca aj uhynulo na následky ich používania. Niektoré obojky proti parazitom dokonca pri vašom dotyku dokážu preniesť chemikálie, že ich cítite až na vašom jazyku. Existuje aj iný spôsob ochrany pred kliešťami a blchami.  A to ten prírodný.

Majitelia psov objavili výnimočné účinky jablčného octu, ktorý je pre kliešte a blchy veľmi nepríjemný a jeho aplikovaním  ich udržíte od svojho psíka ďaleko. Tiež pôsobí ako prírodné protisvrbiace sérum, čím upokojí pokožku.

Prinášame Vám prírodný repelent, ktorý si s našim návodom môžete vyrobiť aj sami.

Postup:

  1. Neriedený jablčný ocot môže spôsobiť viac problémov na pokožke ako by sme chceli, preto sa uistite, že vyrábate vždy riedený roztok. Zmiešajte 2 šálky jablčného octu s dvoma šálkami teplej vody a dosiahnete tým koncentráciu, ktorá je bezpečná  a účinná. Môžete pridať aj 2-3 kvapky levanduľového oleja, čím stlmíte octový zápach.

 

  1. Pripravený roztok dajte do fľašky s rozprašovačom a postriekajte celého psíka tak, aby ste ošetrili aj pokožku pod chlpmi. Dajte ale pozor, aby sa mu tekutina nedostala do očí, uší, nosa a do papuľky.

Po tomto ošetrení môžete smelo vyraziť do lesov a polí bez strachu, že Váš psík si domov so sebou prinesie aj neželanú návštevu. Prajeme príjemné a bezstarostné vychádzky. :-)


 

Napísal: Daniela Podolcová, Foto: pixabay.com

Pokiaľ máte nejaké otázky alebo pripomienky, tak budeme radi, keď ich napíšete do komentárov pod článkom. Ak sa vám článok páčil, dajte mu páči sa mi a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami.