Vianoce v mestskom útulku v Poprade

Nie každý psík má v živote také šťastie a nájde si milujúcu rodinu, teplý peliešok a vždy plnú misku dobrôt. Aby aj psíky v útulku mali pekné Vianoce, rozhodli sme sa, že tento rok podáme pomocnú ruku aj my.  

Je príjemné vidieť v televízii, či na internete, že je stále obrovský počet ľudí, ktorím osud útulkáčov nieje ľahostajný. Náš tím tvorcov stránky Domáce Zvieratko sa rozhodol tiež pridať ruku k dielu. Na internete sme spustili zbierku, kde sme žiadali našich fanúšikov o pomoc pre hafkáčov v útulku. Z veľkým nadšením sme sa pustili do výroby hračiek, pobalili sme staré deky a handry, za vyzbierané peniažky sme nakúpili plno dobrôt , krmiva a vyrazili sme na cestu. Smer Mestský Útulok Poprad.

Po príchode na miesto nás milo privítal zamestnanec útulku, ktorý nám aj napriek množstvu roboty okolo psíkov, pomohol  povykladať veci pre hafkáčov. Každého psíka nám predstavil a mohli sme sa pustiť do venčenia. 

Za celé predpoludnie sme vyvenčili celé osadenstvo psíkov. Vybehali sme sa a na záver sme ich odmenili piškótami, ktoré od nás s obrovskou radosťou doslova hltali. :-)

Odchádzali sme unavení, no s dobrým  pocitom. 

Obrovské Ďakujem patrí: tvorcom stránky Domáce Zvieratko, Slovenskím brancom - Stráž Tatranec, Lucke Ševčíkovej, Petre Danesovej, Lenke Podolcovej, Silvii Turčanovej a zároveň ostatním venčiarom , ktorí sa s nami zúčastnili na tejto akcii. 

Chcem sa touto cestou poďakovať všetkím ľuďom, ktorí si tieto sviatky našli čas a pomohli útulkom vo svojom okolí. Prajem Vám do Nového roka 2017 veľa šťastia, zdravia a úspechov. Psíkom tie najlepšie nové domovy a aby ich v útulkoch a na uliciach bolo už len menej a menej.

Viac fotiek z akcie nájdete tu: https://www.facebook.com/pg/domacezvieratko.sk/photos/?tab=album&album_id=1803183489932184

V lete 2017 plánujeme ďaľšiu návštevu útulku, ak by ste mali záujem pridať sa píšte na info@domacezvieratko.sk.

 

Napísal: Daniela Podolcová, Foto: archív domace zvieratko

Pokiaľ máte nejaké otázky alebo pripomienky, tak budeme radi, keď ich napíšete do komentárov pod článkom. Ak sa vám článok páčil, dajte mu páči sa mi a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami.