2. ročník: Vianoce v Popradskom útulku

Nie každý psík má v živote také šťastie a nájde si milujúcu rodinu, teplý peliešok a vždy plnú misku dobrôt. Aby aj psíky v útulku mali pekné Vianoce, rozhodli sme sa, že už po druhý krát podáme pomocnú ruku aj my.  

 

Tento rok sme opäť spustili zbierku vecí pre psíkov na internete. Ľudia nám volali a písali a každý, kto mal záujem mohol prispieť hoc aj maličkosťou. Podarilo sa nám vyzbierať matrace, peliešok, staré posteľné prádlo, piškóty, konzervy granule, čistiace potreby a iné veci potrebné pre psíkov v útulku. Náklad sme naložili a hurá smer Poprad - mestský útulok.

Po príchode na miesto nás tak ako minulý rok, milo privítali zamestnanci útulku, ktorí nám aj napriek množstvu roboty okolo psíkov, pomohli povykladať veci pre hafkáčov. Každého psíka nám predstavili a mohli sme sa pustiť do venčenia. 

Za celé predpoludnie sme vyvenčili celé osadenstvo psíkov. Vybehali sme sa a na záver sme ich odmenili piškótami, ktoré od nás s obrovskou radosťou doslova hltali. :-)

Odchádzali sme unavení, no s dobrým  pocitom. 

V poradí druhý ročník tejto akcie sa niesol v duchu ,,spoločne pre dobrú vec,,. Tento rok sa k nám pridal aj Jozef Olearčin za Výcvikovú školu Canislog v Poprade. Verím, že aj o rok sa stretneme v takej skvelej zostave. 

Obrovské Ďakujem patrí: tvorcom stránky Domáce Zvieratko, Slovenskím brancom - Stráž Tatranec, Jožkovi Olearčinovi, Kataríne Teplickej a zároveň ostatním venčiarom , ktorí sa s nami zúčastnili na tejto akcii. Taktiež ďakujeme aj ľudom, ktorí prispeli vecami na túto akciu.

Chcem sa touto cestou poďakovať všetkím ľuďom, ktorí si tieto sviatky našli čas a pomohli útulkom vo svojom okolí. Prajem Vám do Nového roka 2018 veľa šťastia, zdravia a úspechov. Psíkom tie najlepšie nové domovy a aby ich v útulkoch a na uliciach bolo už len menej a menej.

Viac fotiek z akcie nájdete na našej fun page na facebooku.

V lete 2018 plánujeme ďaľšiu návštevu útulku, ak by ste mali záujem pridať sa píšte na info@domacezvieratko.sk

 

 

 

 

Upravil: Daniela Podolcová

Pokiaľ máte nejaké otázky alebo pripomienky, tak budeme radi, keď ich napíšete do komentárov pod článkom. Ak sa vám článok páčil, dajte mu páči sa mi a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami.