Marilyn Monroe a jej štvornohí miláčikovia

O idole 50. rokov 20. storočia, americkej herečke Marilyn Monroe, toho bolo popísaného už mnoho. 

Bohyňa, škandalistka, herečka, filmová hviezda, speváčka, modelka, milenka, labilná a stabilná klientka psychoanalytikov, veselá zvodkyňa ale aj smutná bytosť v súkromí, manželka a aj milovníčka psov. Jej smrť bola rovnako záhadná ako jej najtajnejšie súkromie.

V jej vlastníctve sa ocitlo niekoľko psov. Spočiatku to bol španiel Ruffes, neskôr s manželom dramatikom Arthurom Millerom vlastnili baseta Huga. Po rozvode Hugo ostal u Millera. No najznámejším psom Marilyn bol maltézsky psík Maf. Psíka dostala v New Yorku od Franka Sinatru. (Psík predtým putoval z ruky do ruky). Sinatra, ako bolo známe, mal úzke prepojenie na tamojšiu mafiu, a preto psík ostal verný tradícii a prischlo mu meno od slova mafia - Maf. Marilyn Mafa nosila takmer všade so sebou. Psík sa stal natoľko populárnym, že vyšla aj knižka s názvom: Život a názory Mafa, psa a jeho priateľky Marilyn Monroe. Rozprávačom v tejto knižke je práve maltezáčik Maf. Vovedie nás spolu s ňou do New Yorských VIP klubov, na sedenia k psychoanalytičke, ku kaderníčke, na hodiny herectva do Actor´s Studia, na mexické pláže, na večierky k slávnym priateľom Marilyn. Maf všetko počúva, prezradí čitateľovi a okomentuje. Je zaujímavé dodať, že knižka vyšla aj v českom jazyku v nakladateľstve Kniha Zlín, autorom je Andrew O´Hagan.

Zdroj: wikipedia, psiweb,Upravil: Daniela Podolcová, Foto: internet

Pokiaľ máte nejaké otázky alebo pripomienky, tak budeme radi, keď ich napíšete do komentárov pod článkom. Ak sa vám článok páčil, dajte mu páči sa mi a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami.