Tetra červenoplutvá

Pochádza z rieky Paraná z Argentíny. Občas sa dovážajú i niektoré iné druhy rodu Aphyocharax, nikdy sa však na trvalo neudomácnili v akváriu. Tetra červenoplutvá je čulá, nenáročná rybka, milujúca slnkom prežiarené nádrže. Dorastá len do 55 mm. Ikry kladie na rastliny. Plôdik pri teplote 24 - 28 °C liahne približne o 30 hodín. Spočiatku je zavesený na stenách akvária, na rastlinkách a dokonca i na blanke vodnej hladiny. Po piatich dňoch prijíma drobnú živú potravu, ale aj suchú a umelú potravu. Táto tetra vyžaduje v akváriu krištáľovo čistú vodu.

Jedlo a kŕmenie

Sú to mäsožravé ryby a preferujú živú, mäsitú potravu, ako červy, kôrovce a hmyz. Ale budú jesť aj mrazenú a mrazenú potravu, aj vločky a granule.

Pôvod

Pochádzajú z Južnej Ameriky z rieky Parana z Argentíny a Paraguaju.

Pohlavné rozdiely

Samce majú hákovinú análnu plutvu, sú farebnejší a jasnejší, zatiaľ čo samice sú robustnejšie.

Rozmnožovanie

Množia sa ľahko, roztrúsia vajíčka po celom akváriu, ale treba ich čím skôr po rozmnožení odloviť, lebo si budú jesť vlastné vajíčka.

Dĺžka života

Môžu žiť aj viac ako 10 rokov.

Krátky popis

Tetra červenoplutvá žije v skupinách, takže by ste ich mali držať vo väčších skupinách. Sú mierumilovné a nenáročné na vodu, čiže sú vhodné pre začiatočníkov.

 

 

Zdroj: sk.aqua-fish.net, Upravil: Daniela Podolcová, Foto: internet

Pokiaľ máte nejaké otázky alebo pripomienky, tak budeme radi, keď ich napíšete do komentárov pod článkom. Ak sa vám článok páčil, dajte mu páči sa mi a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami.