Royal Canin - Indoor Life

Už viac ako 45 rokov sa Royal Canin zaväzuje k prístupu vedúcemu k zdravej výžive s cieľom poskytovať čo najpresnejšie nutričné odpovede. Prináša tak výživu prispôsobenú špecifickým potrebám psov a mačiek.

Je stále viac populárne mať psíka, ktorý trávi väčšinu svojho života doma. Títo psi bývajú menej aktívni a preto je u nich vyššie riziko nadváhy. Sedavý spôsob života má tiež vplyv na ich trávenie. Je nutné strážiť váhu psa a zabezpečiť, aby jeho krmivo nemalo zbytočne veľa energie. Pravidelný pohyb je tiež veľmi  dôležitý, pretože aktivuje jeho tráviaci systém a zároveň mu poskytne stimuláciu a zábavu.

TIP

Niektorí majitelia sa domnievajú, že zmena krmiva stimuluje ich psa aby jedol. V skutočnosti je však pre lepšie trávenie vhodnejšie, aby pes dostával rovnaké krmivo každý deň. Maškrty a zvyšky od stola môžu podráždiť tráviaci systém a navyše prispieť k nadváhe.

Predstavme si produkt Royal Canin INDOOR LIFE

Zdravé trávenie a kvalita stolice

Produkt INDOOR LIFE Junior bol vytvorený na mieru pre malé psy, ktoré trávia väčšinu svojho života vo vnútri. Zloženie produktu pomáhá podporovať zdravé zažívanie, znižuje množstvo stolice a zápach vďaka vysoko stráviteľným L.I.P. proteínom, vhodnej vláknine a veľmi kvalitným zdrojom sacharidov.

Prirodzená obranyschopnosť

V období rastu ešte nieje obranyschopnosť šťeňaťa plne vyvinutá. Exkluzívny komplex antioxidantov (vrátane vitamínu E, vitamínu C, luteínu a taurínu) pomáha podporovať jeho prirodzenú imunitu.

Zdravá srsť

Koža a srsť je odrazom celkového zdravotného stavu psa. Vhodné krmivo hrá zásadnú rolu pri udržovaní dobrej kvality srsti a zdravej koži. Unikátne zloženie obsahuje živiny (Omega 3 mastné kyseliny - EPA a DHA), ktoré podporujú zdravú kožu a srsť.

Odporúčané denné dávky (g/deň): Voda musí byť stále k dispozícii.

Hmotnosť v dospelosti 1 kg 5 kg 10 kg
2 mesiace 30 g 96 g 150 g
4 mesiace 34 g 113 g 187 g
6 mesiacov 29 g 103 g 189 g
8 mesiacov 24 g 81 g 153 g
10 mesiacov 24 g 80 g 136 g

 

Zloženie:

ryža, dehydratované kuracie proteíny, živočíšne tuky, kukuričná múčka, izolát rastlinných proteínov, kukurica, repné odrezky, kukuričný glutén, hydrolyzované živočíšne proteíny, minerálne látky, rybí tuk, sójový olej, fruktooligosacharidy, hydrolyzát droždia (zdroj mannooligosacharidov), výťažok z nechtíka lekárskeho (zdroj luteínu).

DOPLNKOVÉ LÁTKY: (v 1kg): Nutričné doplnkové látky: Vitamín A: 24900 mj., Vitamín D3: 1200 mj., E1 (Železo): 41 mg, E2 (Jód): 4,1 mg, E4 (Meď): 13 mg, E5 (Mangán): 53 mg, E6 (Zinok): 159 mg, E8 (Selén): 0,06 mg - Technologické doplnkové látky: Klinoptilolit sedimentárneho pôvodu: 10 g - Konzervanty - Antioxidanty.

ANALYTICKÉ ZLOŽKY: Proteín: 27% - Obsah tuku: 18% - Hrubý popol: 7,4% - Hrubá vláknina: 1,5% - V 1 kg: Omega 3 mastné kyseliny: 6,6 g vrátane EPA a DHA: 2,5 g - Trifosforečnan pentasodný: 3,5 g. DÁVKOVANIE: viď tabuľka. Skladujte v suchu a chlade.

INDOOR LIFE ADULT

Produkt INDOOR LIFE Adult bol vytvorený na mieru pre malé plemená psov, ktorí trávia väčšinu svojho života vo vnútri. Zloženie produktu pomáha podporovať zdravé zažívanie, znižuje množstvo stolice a zápach vďaka vysoko stráviteľným proteínom, vhodnej vláknine (rozpustnej a nerozpustnej) a veľmi kvalitným zdrojom sacharidov.

Ideálna váha

Psi ktorí trávia väčšinu času doma, bývajú zväčša málo aktívni a preto majú tendencie priberať na váhe. Vyvážené krmivo na mieru je nevyhnutné pre ich zdravie. Zloženie krmiva INDOOR LIFE Adult pomáha udržovať ideálnu váhu vďaka upravenému množstvu kalórií a obsahu L - karnitínu.

Zdravá srsť

Koža a srsť je obrazom celkového zdravotného stavu psa. Vhodné krmivo hrá zásadnú rolu pri udržovaní dobrej kvality srsti a zdravej kože. Unikátne zloženie obsahuje živiny ( Omega 3 mastné kyseliny - EPA a DHA), ktoré podporujú zdravú kožu a srsť.

Dentálne zdravie

Psi malých plemien bývajú náchylní k tvorbe zubného kameňa. Krmivo by preto malo prispievať k zlepšeniu orálnej hygieny. Cheláty vápniku obsiahnuté v produkte INDOOR LIFE Adult pomáhajú redukovať vznik zubného kameňa a podporujú hygienu v ústnej dutine.

Odporúčané denné dávky (g/deň): Voda musí byť stále k dispozícii

Hmotnosť v dospelosti Nízka aktivita Mierna aktivita
1 kg 25 g 29 g
2 kg  42 g 49 g
3 kg 57 g 66 g
4 kg 71 g 82 g
5 kg 84 g 97 g
6 kg 96 g 111 g
7 kg 108 g 125 g
8 kg 119 g 138 g
9 kg 130 g 151 g
10 kg 141 g 163 g

Zloženie:

ryža, dehydratované kuracie proteíny, živočíšne tuky, izolát rastlinných proteínov, kukurica, repné odrezky, hydrolyzované živočíšne proteíny, minerálne látky, rybí tuk, sójový olej,rastlinná vláknina, kvasnice.

DOPLNKOVÉ LÁTKY: (v 1kg): Nutričné doplnkové látky: Vitamín A: 25500 mj., Vitamín D3: 1200 mj., E1 (Železo): 56 mg, E2 (Jód): 5,6 mg, E4 (Meď): 11 mg, E5 (Mangán): 73 mg, E6 (Zinok): 220 mg, E8 (Selén): 0,14 mg - Technologické doplnkové látky: Klinoptilolit sedimentárneho pôvodu: 10 g - Konzervanty - Antioxidanty.

ANALYTICKÉ ZLOŽKY: Proteín: 21% - Obsah tuku: 14% - Hrubý popol: 6,1% - Hrubá vláknina: 1,9% - V 1 kg: Omega 3 mastné kyseliny: 5,7 g vrátane EPA a DHA: 2,5 g - L- karnitín: 100 mg- Trifosforečnan pentasodný: 3,5 g. DÁVKOVANIE: viď tabuľka. Skladujte v suchu a chlade.

Ak ste už vyskúšali radu INDOOR LIFE od Royal Canin, budeme radi ak prispejete do komentárov svojimi skúsenosťami s krmivom.

 

 

Zdroj: www.royalcanin.sk, Upravil: Daniela Podolcová, Foto: internet

Pokiaľ máte nejaké otázky alebo pripomienky, tak budeme radi, keď ich napíšete do komentárov pod článkom. Ak sa vám článok páčil, dajte mu páči sa mi a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a kolegami.